Bilgisayarı Hızlandırmanın 2 Yolu

Sorun beklemek olunca günümüz teknolojilerinin hala geride kaldığı dönemdeyiz. DOS işletim sistemi zamanın da bilgisayarınızı açtığınızda hiç zaman kaybetmeden işlemlerinizi yapardınız bu zamanda ise windows’u açtığınızda bekliyorsunuz ve açıldığında hazır olması için biraz daha bekliyorsunuz. Bu durumda bilgisayarı hızlandırmak için şimdi size göstereceğimizi uygularsanız cihazı ve windowsu hızlı başlatabilirsiniz.

Bu programların otomatik olarak çalışmasını engellemek için;

Konuya girmeden önce bilgisayarınızın neden bu kadar uzun sürede açıldığını ve zaman ilerledikçe neden kötüleştiğini açıklamamız lazım.Bilgisayarınız açıldığında açılış biligilerini sabit sürücünüzden hızlı bir şekilde RAM’e atar.Bilgisayarınızın taşıması gereken bilgi ne kadar çoksa açılması’da o kadar uzun sürer.Bilgisayarınız eskidikçe yaşlandıkça da bilgi birikir bu durumda yapılması gereken taşınacak bilgiyi azaltmak olacaktır.
Bilgisayarda ki birçok program otomatik olarak çalışmaya ayarlanmıştır aslında buna gerek yoktur. Bu programların otomatik olarak çalışmasını engellemek için BAŞLAT> TÜM PRORAMLAR bölümüne giriyorsunuz. Bu klasörde olan herhangi bir şey
bilgisayarınız açıldığında çalışmaya başlıyor.Bu klasörde farenin sağ tuşuna başarak SİL seçeneği ile silebilirsiniz.

2-BİLGİSAYARI YAVAŞLATAN İŞLEMLERİ ERTELEYİN :
Otomatik başlatmak hemen işlem yapmak istediğiniz programlar olabilir.Startup delayer gibi programlar bu programları tek karede başlatmak yerine teker teker başlatır. Bireysel programlarınızı daha hızlı sürede başlatmaz ama sisteminizi süzerek ayırır. bu sayede programlarınızı daha hızlı kullanmaya başlarsınız.

 

2 Responses

Bir Cevap Yazın